DSİ İlkokul ve Lise Mezunu Personeller Alacak

 DSİ 2018 son aylarında personel alımlarına devam ediyor. DPB tarafından yayınlanan ilanlarda kamu kurumlarına hak sahipleri memur olarak alınıyor. Sizde aşağıdaki DSİ ilanı ile kamuda çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz.
DSİ Memur Alımları

Geçtiğimiz günler itibariyle Devlet Personel Başkanlığı resmi web adresinden duyurulan tercih işlemleriyle alakalı süreç devam ediyor. 14 Aralık 2018 tarihine kadar devam edecek tercih sürecinde, hak sahiplerinin ilanlara tercihleri alınıyor. DSİ bünyesinde
görev almak isteyecek 2828 sayılı kanun dahilindeki hak sahiplerinin, tercih işlemlerinden sonra noter huzurunda kura çekilecek ve işe yerleştirilmeleri sağlanacaktır. Başvuru yapacak adaylarda aranacak şartlar ve diğer detaylara aşağıda yer vermeye çalışacağız.

DSİ Memur Alımı Kadroları

Yapılacak olan alımlara yönelik tercih kılavuzları yayımlanmış durumdadır. Bu tercih kılavuzunda da aktarıldığı üzere DSİ bünyesine ilkokul ve lise eğitim düzeylerinden alımlar söz konusudur. Alımlarda ilkokul düzeyinden 12, lise eğitim düzeyinden ise 26 kişinin alımı yapılacaktır. Tercih işlemleriyle gerçekleşecek başvuruların ardından, noter huzurunda kura çekilecektir. Kura çekiminin ardından kazanan adaylar belirlenecek ve işe yerleştirmeleri için gerekli evrakların teslimi beklenecektir. Evraklarını teslim eden ve şartlara uygun olduğu doğrulanan hak sahiplerinin, ilgili kadrolar dahilinde memur olarak Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) bünyesinde istihdamı sağlanacaktır. Hak sahipliğine yönelik olarak kılavuzda şu ibarelere yer verilmiştir:

a. Haklarında korunma veya bakım tedbir kararı alınmış,
b. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sosyal hizmet modellerinden en az iki yıl
süre ile yararlanmış ve reşit olduğu tarih itibariyle de bu hizmetlerden yararlanmaya devam eden,
c. 18 yaşının dolduğu ve korunma ya da bakım tedbir kararının veya himaye onayının sona
erdiği tarihten itibaren beş yıl içinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına
başvurarak hak sahibi olduğunun tespitini yaptırmış kişilerin katılması mümkündür.

Tercih işlemleri 14 Aralık 2018 tarihine kadar yürütülmeye devam edecektir.

1 yorum:

  1. Başvuru nereye yapılacak, yaş şartı var mı?Lütfen detaylı bilgi detaylı bilgi verilsin

    YanıtlaSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.