Evde Tütün Sararak Para Kazanmak

 Evden para kazanmak isteyen emekliler, ev hanımları ve öğrenciler için yeni bir ek iş fikrini sunmak istiyoruz. Evde tütün işleri yaparak sizde ek gelir kazanabilir hatta bu yolla evinizi geçindirebilirsiniz. Yükselen sigara fiyatları ile bir çok kişi tütün sarma işine giriyor.

Evden Para Kazanmak


Adıyaman Hekimhan ilçesinde yetiştirilmekte olan tütünleri, açtıkları dükkanlarda satışa başlayan bazı girişimciler bu işten büyük para kazanmaya
başladılar. Aile bütçesini sarsan sigara tiryakiliği nedeniyle kişiler bu tütün satan dükkanlara yöneldiler.

Gün geçtikçe sayısı artan tütün ve tütün mamulleri satan dükkanların talep olduğu müddetçe sayısının daha da artacağı muhakkak. Bu dükkanlar tütünün kalitesine göre ve içicilerin talep ettiği hafif, sert, orta sert gibi çeşitli kalitede sardıkları sigaraları matbaalarda yaptırdıkları sigara kutularına koyarak 2,50 liradan satıyorlar.

Fiyatın cazip olması nedeniyle de tiryakiler sarılmış sigara satan bu dükkanları tercih ediyor, alışkanlıkları oldukları kalitede sigara ihtiyaçlarını bu dükkanlardan sağlıyor ve bütçelerinden sigaraya daha az para harcamış oluyorlar.

Sigara içen ve kalitesine göre tercih ederek bu dükkanlardan tütün satın alanlar, yine bu dükkanlarda satılan tütün sarma makinesini ve içinde 200 adet filtreli makaronu satın alarak evde kendileri sigaralarını sararak, maliyeti daha ucuza getiriyorlar.

Evde Tütün Sarma Gereçleri Maliyetleri

Sigara sarma makinesi 5 TL, makaron 5 TL üzerinden satılıyor. Kilosu 30 TL’den 100 TL’ye kadar satılmakta olan sarmalık tütünden kalitesine ve fiyatına göre beğendiğinizi tercih ederek satın alıyor, evde kendiniz sarma işini yaptığınızda bir paket sigarayı 2 TL’ye mal edebiliyorsunuz.

Gün geçtikçe artan sarma sigara talebi nedeniyle, müşteriye yetişemeyen dükkanlar çareyi evde sigara sarmak isteyenlere iş imkanı sunuyor. İçerisinde 200 adet filtreli makaron olan bir kutu sigarayı tütünü ve makinesi dükkandan olmak kaydıyla evde sarım işi yapana kutu başına 5 TL para veriliyor.

Eğer bütçenize bir katkı olmasını istiyorsanız, çevrenizde görebileceğiniz “Tütüncü” levhalı dükkanlara uğradığınızda sizler de bu imkandan yararlanıp para kazanabilirsiniz. Çabukluk ve beceri durumunuza göre, bir başka işte çalışıyorsanız günde 4 kutu sararak ayda 600 TL artı kazanç, işiniz yok ise günde 8 hatta 10 kutu sararak ayda 1500 TL’ye kadar para kazanabilirsiniz. Tek yapacağınız iş, size verilen tütün, makaron ve küçük el aleti olan sigara sarma makinesiyle sarma sigara yapmak.

Sigara içenler tütün sarma işini yaparak içtikleri sigarayı bedavaya getirebilecekleri gibi üste de para kazanabilirler. Sigara içmeyenler de hatta evli olanların eşi, yetişkin çocukları dahi evde sarma sigara yaparak bütçelerine büyük katkı sağlamış olurlar.

Bulunduğunuz şehirde “Tütüncü” levhası gördüğünüz dükkana uğrayarak, sigara sarma işini yapmak istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır. Gerisi sizin el becerinize ve el çabukluğunuza kalmış. Ayda 1500 TL’de kazanabilirsiniz, 2500 TL’de.

Bu işi yapmak için hiçbir masrafa gerek duymuyorsunuz, evinizdeki masa üzerinde bu ek işi yapabiliyor ve para kazanıyorsunuz.

Ayrıca bu firmaların sizlere ulaşmasını istiyorsanız haberin altına ad, soyad, iliniz ve mail adresinizi yazarak firmaların sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.