Evden Nikah Şekeri Yaparak Para Kazanmak

Günümüzde geçim sıkıntısı yaşamayan aile yok gibi. Herkes ay başını kıt kanaat getiriyor. Özellikle tek maaş alan aileler ev giderlerini karşılamakta zorlanıyor. Ev hanımları aile bütçesine katkıda bulunmak için kendilerine iş fırsatları arıyorlar. Evde ek iş sektörü günümüz şartlarında dışarıda çalışma imkanı olmayan öğrenciler ve ev hanımları için bulunmaz bir fırsattır. Kişileri bu şekilde sıralamayı yapmak yerine boş zamanı olan herkesin yapabileceği işler olarak düzeltebiliriz.

Evden Nikah Şekeri İşi Yapmak


Evde ek işler firmaların bilgisayar veya başka yöntemlere yapamadığı işleri parça başı ücret ödeyerek başkasına yaptırması işidir. Bu işleri gönüllü olan
güvenilir kişilere vererek zamanında ve sağlam iş yapmayı istemektedirler. Sizlere şimdi bu iş fırsatlarının birinden bahsedeceğim. Aslında burada bahsedeceğim iş fırsatından öte gerçekleştirilmiş bir başarı hikayesi de denebilir.

Başarı hikayemiz Nevşehirli 38 yaşındaki Sema TOSUN’un evde hobi olarak başladığı nikah şekeri yapım işini geliştirerek kendi dükkanı açmak istemesi ile ortaya çıkıyor.

İşten Arta Kalan Zamanlarda Hobi Olarak Başladı

Sema Hanım özel bir şirketin muhasebe bölümünde 20 yıl çalıştı. Bu çalıştığı süre zarfında boş zamanlarında hobi olarak el işleri,nikah şekeri yapmaya başladı. Bu sayede evine ek gelir getirmeyi hesaplıyordu. Bu hobisini geliştirerek sabun, süs sabunu, kokulu taş da üretmeye başladı.

KOSGEB Girişimcilik Kursunu Değerlendirdi

Geçen sene açılan KOSGEB Girişimcilik kursuna giden Sema Hanım buradan almış olduğu belgeyi kullanmak istedi ve hayali gerçekleştirmek için girişimde bulunmaya karar verdi. Ocak ayında projesini oluşturup KOSGEB’e başvurusunu yaparak ilk adımı attı.

Çalışmakta olduğu iş yerinden ayrılarak kendi iş yerini kurdu. İş yerinde tüm Türkiye’ye ürünlerini satmaya başladı. Bu sayede gelir elde etti.

Çoğunlukla nikah şekeri pazarlıyor fakat hala sabun,süs sabunu, kokulu taş ve el işleri yapmaya devam ediyor. Hatta özel istekleri olan müşterileri içinde ek el işleri yapıyor.

Bu işe ilk hobi olarak başlayan Sema Hanım şu anda kendi işinin patronu olarak kendi iş yerinde sevdiği işi yapıyor. sizlerde böyle hobilerinizi değerlendirebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.