Göç İdaresi Memur Alımı İlanı Yayınladı

 İçişleri Bakanlığına bağlı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, uzman yardımcısı alımları için giriş sınavı yapacağını duyurmuştu. Resmi Gazete'de yayınlanan alım ilanına göre, en az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin, haberde detayını verdiğimiz bölümlerinden mezun ve KPSS'den en az 80 almış adaylar sınav için başvuruda bulunabilirler.

Göç İdaresi Memur Alımı


İçişleri Bakanlığına bağlı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında istihdam etmek üzere 45 il göçmen uzman yardımcısı alımı gerçekleştireceğini ilan etmişti. Göç uzman yardımcısı alımları yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı olarak
gerçekleştirilecektir. Göç idaresi giriş sınavı başvuruları 26 Kasım 2018 Pazartesi günü saat 09.00’da başlamış olup 07 Aralık 2018 Cuma günü saat 17.00’da sona erecektir.

İçişleri Bakanlığı bünyesindeki Göç İdaresi Genel Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere alımı gerçekleştirilecek olan uzman yardımcısı kadroları için sınav yapılacaktır. Sınava başvuru şartları Göç İdaresi tarafından ilan edildi.

Giriş Sınavı başvuruları Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Göç Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından elden veya posta yoluyla alınacaktır. Toplamda 45 adet alım yapılacak olan Göç Uzman Yardımcısı giriş sınavı başvuruları 26 Kasım'dan, 7 Aralık Cuma gününe kadar sürecektir.

Genel İdare Hizmetleri Sınıfından (GİH) 8 inci ve 9 uncu derecelerden toplam (45) adet İl Göç Uzman Yardımcısı kadrosuna 11 Temmuz 2013 tarihli ve 28704 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan İl Göç Uzmanlığı Yönetmeliği hükümleri uyarınca İl Göç Uzmanı olarak yetiştirilmek üzere giriş sınavı ile İl Göç Uzman Yardımcısı alınacaktır. Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı yapılacaktır. Yazılı sınav başvurularının alınması ve yazılı sınav, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'ne yaptırılacaktır. Sözlü sınav ise Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yapılacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.