İçişleri Bakanlığı İlkokul ve Lise Mezunu Memur Alımları Yapacak

 DPB sitesinde yayınlanan 3 bin 274 personel alımı içinde İçişleri bakanlığının da ilanları bulunmakta.

İçişleri Bakanlığı Memur Alımları


Devlet Personel Başkanlığı (DPB) resmi web adresi üzerinde yayımlanan duyuruda 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu dahilinde memur alımları yapılacağı aktarılarak, ilgili tercih kılavuzlarının yayımlandığı ve tercih sürecinin başlatıldığı bilgileri vurgulandı. Yapılan duyuruda 2828 sayılı kanun kapsamında, çok sayıda kurum ve kuruluşa memur alımlarının
yapılacağına değinilmiştir. Bu alımlarda toplam sayı 3274 olarak aktarılmış ve ilgili tercih sürecinin ardından noter huzurunda çekilecek kura ile kişilerin kadrolara yerleştirmelerinin sağlanacağı aktarılmıştır.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI İLKOKUL VE LİSE MEZUNU MEMUR ALIMI

DPB üzerinde yayımlanan ilan doğrultusunda, İçişleri Bakanlığı bünyesine ilkokul ve lise eğitim düzeylerinden memur alımı yapılacaktır. Bu alımlara yalnızca hak sahipleri başvuru yapabilecektir. 2828 sayılı kanun kapsamında değerlendirilen hak sahipleri başvurularını yapabilirler. Bilmeyenler için 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında olarak değerlendirilen kişiler şeklinde aktarılan ifade, devlet desteği ile yetiştirilmiş ve devlet tarafından korunmuş kişileri ifade etmektedir. Devlet eliyle yetiştirilmiş kişiler bu ilana başvuru yapabilirler. İlanda ilkokul düzeyinden 11, lise eğitim düzeyinden ise 18 kişi alınacaktır. İlana başvuruda bulunmak isteyen kişilerin hak sahipliğinden emin olduktan sonra tercih işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Hak sahipliği doğrulamasının yapılması için gerekli adres aşağıda yer alacaktır. Bu bağlantı üzerinden hak sahipliği doğrulanabilir. Başvurular önce tercih işlemleri, tercih sürecinin tamamlanmasından sonra da noter huzurunda gerçekleştirilecek kura çekimi ile nihayete kavuşturulacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.