Jandarma Sivil Memur Alımı İlanı Yayınladı

 Jandarma yeni sivil memur alımı kılavuzunu yayınladı. Askeri kurumlarda memur olarak çalışmak isteyenler aşağıdaki şartlar doğrultusunda sizde başvurunuzu yapabilirsiniz.

Jandarma Sivil Memur Alımları


Jandarma Genel Komutanlığı ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi ( JSGA ) alım yapacak. Jandarma Genel Komutanlığı karargahı ile bağlı birlik ve kurumlarında istihdam edilmek üzere 5 farklı kadro ile 33 memur alımı yapacak. Jandarma ve Sahil Güvenlik
Akademisi ( JSGA ) ise 4 farklı ünvanda 4 memur olmak üzere toplamda 37 kişilik açık ile istihdam sağlanacak.

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

Jandarma Genel Komutanlığı ve JSGA toplamda 37 kişilik kadro ile alım yapacağını ilan etmişti. Buna göre, Jandarma Genel Komutanlığı Uzman kadrosuna Hukuk lisans Programlarından mezun, 11 uzman alacak. İşletme, İşletme-Ekonomi, Maliye, Muhasebe, Muhasebe Bilgi Sistemleri, Muhasebe Ve Denetim, Muhasebe Ve Finans Yönetimi, Muhasebe Ve Finansman, İşletmecilik, İktisat, Maliye Muhasebe Lisans Programlarının Birinden Mezun Olan 16 Uzman olmak üzere uzman kadrosuna 27 Memur alacak. Diğer Pozisyonlarda ise, 2 Mütercim, 3 Avukat ve 1 Kimyager olmak üzere 33 Memur alacak.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi ise, 1 Kimyager, 1 memur, 1 bayan Kuaförü, 1 teknisyen ve 1 Uzman alımı yapacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Başvuru yapacak adaylardan bazı nitelikler aranacak olup adayların bu şartları taşımaları gerekmektedir. Buna göre, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki genel ve özel şartları taşımak, başvuru tarihinin son günü itibari ile 18 yaşını doldurmuş olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Herhangi bir kamu kurumu veya kamu kuruluğunda hala 657 sayılı devlet memurları kanuna tabi olarak çalışıyor olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması sonucunda olumlu sonuç alabilmek, alım yapılacak pozisyona göre belirtilen özel nitelikleri taşımak, Yapılacak uygulamalı meslek bilgisi sınavı ve/veya mülakat sınavında başarılı olmaları durumunda, sevk edilecekleri hastanelerden TSK, Jandarma ve Sahil Güvenlik Sağlık Yeteneği Yönetmeliği hükümlerine göre "Sivil Memur Adayı Olur" kararlı sağlık raporu almış olmaları gereklidir.

Ayrıca adaylardan, 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından alım pozisyonuna göre puan almış olmaları gereklidir. Buna göre Lisans mezunları için KPSSP3 ve Lise Mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 50 veya 60 puan almış olmak.

BAŞVURULAR BAŞLADI:

Söz konusu ilan için Jandarma Genel Komutanlığı resmi internet sitesinde başvuru kılavuzu yayımladı ve yayımlanan kılavuza göre adaylar başvurularına bugün ( 11 Aralık 2018 ) itibari ile başlayabilirler. Buna göre başvurular en geç 26 Aralık 2018 tarihine kadar Jandarma Genel Komutanlığı resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirmeleri gereklidir. Buna göre başvurular www.jandarma.gov.tr internet adresinden yapılacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.