Kamuya Bekçi Alımları Ne Zaman Yapılacak?

 EGM 10 bin 500 yeni bekçi alımı için haberler çıkmaya başlamış, Bakan soylu müjdeyi vermişti. Banak Soylu bekçi alımlarının 10 bin ile sınırlı kalmayacağını daha da arttırıldığını belirtmişti. Peki yeni bekçi alımları ne zaman yapılacak?

Bekçi Alımı Ne Zaman?


Geçtiğimiz günler itibariyle Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine bekçi alımı yapılacağı aktarılmıştı. Bu açıklamaların kamuoyuna yansımasının ardından Resmi Gazete' nin ilgili sayısında Çarşı ve Mahalle Bekçisi kadrosu için 10 bin bekçi kadrosu ihdası gerçekleştirilmişti. Bu kadro ihdası Resmi Gazete' de 10 bin kişi olarak yayımlanmıştı ancak İçişleri
Bakanı Süleyman Soylu' nun açıklamalarıyla kadro sayısının daha fazla olduğu ortaya çıktı. İçişleri Bakanı katıldığı televizyon programında yaptığı açıklamasında, bekçi alım kadrosundaki sayının 10 bin 500 olduğunu ifade ederek, bekçilerin görev aldıkları günlerden itibaren hırsızlık sayılarında meydana gelen azalışa dikkat çekmişti. Bekçilerin mahalli idarelerde görev alarak, güvenliği sağlaması; şehir hayatının güvenliğinin en üst düzeyde tutulması noktasında önemli bir kuvvet olduğu aktarılan alımlara dair yeni alımların yapılacağı bilgisi aktarılmıştı.

10 BİN 500 BEKÇİ ALIMI NE ZAMAN?

Yüzbinlerce kişi tarafından merakla beklenen 10 bin 500 bekçi alımı için net bir tarih açıklaması yapılmadı. Yapılan açıklamalarda, yalnızca alımların gerçekleştirileceğine ve tüm vilayetler için bu alımların uygulanacağına yer verildi. Bekçi alımı için adayların meraklı bekleyişleri sürüyor. Daha önce gerçekleştirilen alımlarda aranan şartlarla birlikte, en az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği düşünülen bu alımlar hakkında tüm gelişmeler de yine sitemiz üzerinden sizlere duyurulacaktır. 2019 yılı itibariyle söz konusu bekçi alımlarına yönelik ilanın kamuoyuna duyurulması beklenmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.