Karayolları Memur Alımı Başvuruları Başlıyor

 KGM yeni personel alımları için ilan yayınladı. Karayollarında çalışmak ve memur olmanın avantajlarından yararlanmak isteyenler aşağıdaki başvuru şartlarını incelemeli ve başvuru tarihleri içerisinde müracatlarını gerçekleştirmelidir.

Karayolları Memur Alımları


Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı pozisyonlarda alım yapacağını belirtti. Yayımlanan ilana göre KGM 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar doğrultusunda ve bazı
özel şartlar doğrultusunda 43 kişilik boşluk ile alım yapacak. Ayrıca bu yönde adaylara sözlü sınav yapılacaktır.

İlgili personel alım ilanı için başvurular başlıyor ve başvurusunu yapan adaylar Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 15 Ocak 2019 tarihi ile 22 Ocak 2019 tarihleri arasında yapılacak olan sözlü sınava katılacaklardır. Ayrıca sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi başvuru işlemlerinden sonra Sınav tarihinden en az 7 gün önce Karayolları Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinde ilan edilecektir.

HANGİ POZİSYONLARDA PERSONEL ALINACAK?

Karayolları Genel Müdürlüğü Ankara, Van, Kastamonu, Sivas, Kars, İstanbul, İzmir, Mersinillerinde alım yapacak. Buna göre Ankara Merkez'de 3 İnşaat Mühendisi, 3 ElektrikElektronik Mühendisi, 2 Bilgisayar Mühendisi, 1 Yazılım Mühendisi, 4 Matematikçi, 1 Şehir Plancısı alacak.  Taşra teşkilatına ise, İnşaat Mühendisi Pozisyonunda 13, Makine Mühendisi Pozisyonunda 8, ElektrikElektronik Mühendisi Pozisyonunda 4 ve Şehir Plancısı Pozisyonunda 4 kamu personeli alacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

KGM Mühendis alım ilanına başvuru yapacak adaylardan, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki genel şartları taşımak, ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Alım yapılacak Mühendislik pozisyonuna göre ilgili lisans programlarından mezun olmuş olmak, Son 5 yıl içerisinde yapılmış olan KPSD veya YDS den En az B veya C seviyesinde İngilizce dilinden puan almış olmak ve Herhangi bir seyahat engeli ve Arazide çalışmasına engel olabilecek durum olmamak şartları aranacaktır.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Karayolları Genel Müdürlüğü Kamu Personeli alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularına 10 Aralık 2018 tarihinde başlamaları gereklidir. Buna göre en geç başvurular 19 Aralık 2018 tarihine kadar alınacaktır. Adaylar başvurularını KGM resmi internet sitesi üzerinde (www.kgm.gov.tr) yer alan “İlk Atama Başvuru Formu”nu elektronik ortamda doldurarak son başvuru tarihi mesai bitimine kadar aynı adrese iletmeleri gerekmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.