Katar İş Başvurusu Personel Alımları

 Katar iş ilanlarını takip eden arkadaşlar için Katarda personel alımı yapan firmalar ve iş haberlerini sizlere sunmak istiyoruz. Ayrıca aşağıdaki bağlantımızdan Katar iş ilanlarına hemen iş başvurusu yapabilirsiniz.

Katar İş İlanları


Katar hangi alanlarda Türk işçi aramaktadır?

Ülkemizden giden işçileri incelediğimizde en çok inşaat sektörüne alım yapıldığını görmekteyiz. 2018 yılının sonuna geldik ve bundan sonraki alımların 2019 yılında devam etmesi ve hatta 2018 yılından daha da fazla olması beklenmektedir. İnşaat
sektörüne yapılan alımların bu kadar fazla olmasının sebebi 2022 Dünya Kupasının Katar’da yapılacak olmasıdır. 2022 yılına kadar stadyumlar, oteller, konaklama ve spor tesislerinin yetişmesi gerekmektedir. Bunlara ek olarak yollar, kara ve deniz taşıtlarının daha rahat ulaşımı sağlaması için entegre edilip geliştirilecektir.

İnşaat sektöründen başka hizmet sektörü çalışanları da aranan kişiler arasında yer almaktadır. Oteller, restoranlar, turizm acenteleri hizmet sektörü çalışanı almaktadırlar. Arapça ve İngilizce bilen kişiler iş başvurularında daha fazla tercih edilmektedir. Eğer sizlerin de yabancı dil bilginiz varsa iş başvurularında avantajlı durumda olacaksınız.

İş ilanları direk Katar tarafından da yayınlanabilir veya ülkemizden Katar’da iş almış olan şirketler Türk kariyer sitelerinde veya kendi internet sitelerinde de yayınlayabilir. Katar Türk işçi alımı diye araştırma yaptığınızda karşınıza bir çok iş ilanı çıkacaktır. Buradan sizin deneyim veya iş gücünüze bağlı olanı seçerek sizlere uygun olan iş ilanına başvuruda bulunabilirsiniz.

Katar’ın Ocak 2019’da OPEC ile olan ortaklığını bitirip petrol satışlarını kendinin yapacak olması da iş arayanlar için fırsat olacaktır. Yeni petrol boru hatlarının döşenmesi, mimar, mühendis gibi vasıflı personellerin yanında vasıfsız işçi alımları da yapılacağının işaretidir.

Katar işçi maaşları ne kadar?

Katar’da çalışanlar ödemelerini dolar üzerinden almaktadırlar. Yaptığınız işe göre aldığınız maaş değişse de örneğin bir sualtı sanayi dalgıcı 5 bin dolar maaş almaktadır. İnşaat işçileri günlük 100 ile 150 dolar arası ücret almaktadırlar. Maaşlar dolar üzerinden ödendiğinden ülkemizdeki döviz kurundan dolayı maaşlar oldukça yüksek görünmektedir. İnşaat işçileri en kötü 3 bin dolar aylık alırlar bu da yaklaşık 16 bin tl ye denk gelmektedir.

Sizler Katar Türk işçi alımı ilanlarına nasıl ulaşacağım diye uğraşmayın diye düzenli olarak iş ilanı yayınlandığında sitemizde veya google play güncel iş ilanları uygulamamızda yayınlamaktayız. Buraları ara ara ziyaret etmeniz iyi olacaktır. Şu anda da Katar işçi alımı ilanları bulunmaktadır. Bu ilanların 2019 yılında daha da artış göstereceğini son kez belirterek sizlerin şu anki iş ilanlarını inceleyebileceğiniz bağlantı linkini yazımızın sonunda paylaşıyoruz. Bu bağlantı ile güncel Katar iş ilanlarını görebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.