Katar Türk İşçi Alımları 2019

 Yurtdışında çalışmak isteyenler en fazla maaş ile iş bulabilecekleri arap ülkelerini tercih ediyorlar. Bunların başında da tabi ki Katar geliyor. 2019 yılında Katar Türk işçi alımlarına devam edecek. Sizde Katar iş ilanlarına aşağıdaki bağlantımızdan ulaşabilir iş başvurusu yapabilirsiniz.

Katar Personel Alımları


Ülkemizden giden işçileri incelediğimizde en çok inşaat sektörüna alım yapıldığını görmekteyiz. 2018 yılının sonuna geldik ve bundan sonraki alımların 2019 yılında devam etmesi ve hatta 2018 yılından daha da fazla olması
beklenmektedir. İnşaat sektörüne yapılan alımların bu kadar fazla olmasının sebebi 2022 Dünya Kupasının Katar’da yapılacak olmasıdır. 2022 yılına kadar stadyumlar, oteller, konaklama ve spor tesislerinin yetişmesi gerekmektedir. Bunlara ek olarak yollar, kara ve deniz taşıtlarının daha rahat ulaşımı sağlaması için entegre edilip geliştirilecektir.

Katar’da çalışanlar ödemelerini dolar üzerinden almaktadırlar. Yaptığınız işe göre aldığınız maaş değişse de örneğin bir sualtı sanayi dalgıcı 5 bin dolar maaş almaktadır. İnşaat işçileri günlük 100 ile 150 dolar arası ücret almaktadırlar. Maaşlar dolar üzerinden ödendiğinden ülkemizdeki döviz kurundan dolayı maaşlar oldukça yüksek görünmektedir. İnşaat işçileri en kötü 3 bin dolar aylık alırlar bu da yaklaşık 16 bin tl ye denk gelmektedir.

 Şu anda da Katar işçi alımı ilanları bulunmaktadır. Bu ilanların 2019 yılında daha da artış göstereceğini son kez belirterek sizlerin şu anki iş ilanlarını inceleyebileceğiniz bağlantı linkini yazımızın sonunda paylaşıyoruz. Bu bağlantı ile güncel Katar iş ilanlarını görebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.