KPSS Düşük Puanlarla Memur Alımları Yapılacak

 KPSS düşük puanlar ile kamuda memur alımları devam ediyor. 2019 son günlerine girdiğimiz şu zamanda bir çok kamu kurumu aldıkları ihdaslar ile personel alımı ilanlarını yayınlamaya başladılar. Toplamda 1600'den fazla personel alımı yapılacak. Detaylar, tarihler ve şartlara aşağıda ulaşabilir sizde kamuda memur olma şansı yakalayabilirsiniz.

Kamuda 1600 Memur Alımı


1600 MEMUR PERSONEL ALINIYOR!

Bir çok kurum toplamda 1600 memur alımı ve personel alımı yapacaklar. Buna göre, Bir çok Belediye, İçişleri Bakanlığı, Farklı
Üniversiteler, Milli Savunma Bakanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, İSKİ, Eti Maden İşletmeleri, TÜVASAŞ, TEMSAN, Karayollları Genel Müdürlüğü gibi kamu kurumları toplamda 1600 memur personel alacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

İlgili kurumlara başvuru yapacak adaylardan, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesi doğrultusunda, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek gibi nitelikler aranacak.

Ayrıca söz konusu alımlar için adaylardan Kamu Personeli Seçme sınavı şartı aranacak olup, 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 50 55 60 veya 70 puan almış olmaları gereklidir. Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden puan almış olmaları gerekmektedir.

ALIM YAPACAK BELEDİYELER:

İznik Belediyesi 1, Çekmeköy Belediyesi 15, Bağcılar Belediyesi 40, Gürpınar Belediyesi 2, Trabzon Büyükşehir Belediyesi 221, Deliilyas Belediyesi 1 olmak üzere alım yapacaklar. Bir çoğu Zabıta Memuru alımı yapacak ve Zabıta memuru alımları için Erkeklerden 167 cm ve bayanlardan 160 cm boyundan kısa boylu olmamak gibi şartlar aranıyor. Ayrıca yapılacak sınavın başvuru tarihi itibari ile 30 yaşından büyük olmamaları ve daha önce çalıştıkları kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmaları gerekmektedir.

ALIM YAPACAK ÜNİVERSİTELER:

Kamuya alım yapacak ve başvuru süresi geçmemiş olan üniversiteler, Dicle üniversitesi 2, Bolu Abant İzzet baysal üniversitesi 9, Pamukkale Üniversitesi 3, Dicle Üniversitesi 2 ve Kocaeli Üniversitesi 90 personel alacak. Buna göre alımlar en az ilköretim mezunları için geçerli olup ilanların detaylarından başvuru şartlarına ve detaylara ulaşabilirsiniz. Adaylardan ise, Lise. Ön Lisans ve Lisans mezunu olanlardan KPSS şartı aranacaktır.

ALIM YAPACAK KURUMLAR:

Kamuya belediyeler ve üniversiteler dışında bakanlıklar ve kamu kurumları memur alımı yapmaktadırlar. Buna göre, İçişleri bakanlığı 15, Milli Savunma bakanlığı 523, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 45, İSKİ 461, KSİÜ 6, Eti Maden İşletmeleri 1, TÜVASAŞ 43, TEMSAN 30, Karayolları Genel Müdürlüğü 43 kişilik boş kadro ile memur alımı ve kamu personeli alımı yapılacak. İlgili alım pozisyonları içerisinde en az lise mezunu olan adaylar başvuru yapabilecek ve Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olan adaylar başvuru yapabileceklerdir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.