KPSS Lisans Mezunu 1178 Memur Alınacak

 KPSS tercih kılavuzu yayınlandı ve memur olmak isteyenlerin maratonu başladı. Lisans mezunu memur alımlarında rakamlar 1178 kişi. Sizde aşağıdaki detaylar ve şartlar doğrultusunda tercihlerinizi yapabilir kamuda çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Lisans Mezunu Memur Alımları


Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı  yayımlanan duyuruya göre Kamu Personeli Seçme Sınavı 2018/2 tercih kılavuzu ile Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu memur personel alımı yapacak. Önceli haberlerimizde Lise Mezunu 201 Memur Alımı Kadro
Dağılımı ve Ön Lisans mezunu 350 Memur Personel Alımı Tercih İşlemleri şeklinde haberimizin ardında şimdi de Lisans mezunları için alım yapacak kurumlara ve kadro dağılımına değineceğiz. İşte Lisans Mezunu tercih işlemleri şöyledir.

TERCİH EDEBİLECEĞİNİZ BAZI KURUMLAR:

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Farklı üniversiteler, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, Devlet Demiryolları Taşımacılık, Devlet hava Meydanları İşletmesi, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Dışişleri Bakanlığı, Et ve Süt Kurumu, Eti maden İşletmeleri, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Trizm Bakanlığı, Milli Savunma bakanlığı Akaryakıt İkmal ve Nato Pol Tesisleri, MKEK, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü, TCDD, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü, TEDAŞ, TEİAŞ, Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı, Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii, TÜBASAŞ, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve YÖk gibi kurumlar KPSS 2018/2 tercih kılavuzunda başvuru yapabileceğiniz kurumlar arasında yer almaktadır.

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

Merkezi Yerleştirme ile Lisans Mezunu, Veri Kontrol ve Hazırlama İşletmeni, Memur, Diyetisyen, Mühendis, Denizcilik SÖRVEY Mühendisi, Avukat, İstatikçi, Mimar, Sekreter, Eksper, Ekonomist, Kimyager, psikologi Fizyoterapist, Bilgisayar İşletmeni, Mütercim, Hazine Avukatı, Bilet Kontrol Memuru, Kütüphaneci, Çözümleyici, Sosyolog, Sosyal Çalışmacı, Grafiker, Stajyer AIM Memuru, Apron memuru, ARFF Memuru, Şehir Plancısı gibi pozisyonlarda toplamda 1178 memur alımı yapılacak.

TERCİH İŞLEMLERİ:

Adaylar tercihlerine bugün ( 11 Aralık 2018 ) itibari ile başlayabilirler. Buna göre tercih işlemleri 20 Aralık 2018 tarihine kadar devam edecek olup, tercih işlemleri ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.