KPSS Tercihleri İle Lise Mezunu Memurlar Alınacak

 KPSS tercih kılavuzu yayınlandı. Önlisans lisans ve lise mezunu personellerin alınacağı KPSS tercihlerinde çeşitli kadrolarda personeller aranıyor. Lise mezunu memur alımlarındaki kadro sayısı şimdilik 201 kişi.

KPSS Lise Mezunu Memur Alımları


ÖSYM tarafından 11 Aralık 2018 tarihli yayınlanan duyuruya göre KPSS 2018/2 tercih kılavuzu ile kamu Kurum ve Kamu kuruluşları bazı kadro ve pozisyonlarda, Kamu
Görevlerine ilk defa atanacaklar için yapılacak sınav hakkında genel yönetmelik hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme yapılacak.

Adaylar tercih işlemlerine 11 Aralık 2018 tarihi itibari ile başladılar ve en geç 20 Aralık 2018 tarihine kadar tercih işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Bu bağlamda  tercih işlemleri İnternet yolu ile ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden İnternetten tercih gönderme işlemi ile en geç 20 Aralık 2018 tarihi saat 23:59 a kadar yapılacak.

ÖSYM KPSS 2018/2 Tercih kılavuzuna göre Ortaöğretim mezunu olanlar için kılavuza göre toplamda 201 memur alımı yapılacak. işin Olsa ekibi olarak kılavuzu inceledik ve sizlere 201 kişilik kadroya göre alım yapacak kurumları açıklayacağız.

HANGİ KURUMLARA TERCİH YAPILIR?

Ortaöğretim mezunlarının tercih edebileceği toplamda 201 kişilik boş kadro bulunuyor Buna göre, TÜVASAŞ, Farklı üniversiteler, Toprak Mahsülleri Ofisi Genel Müdürlüğü, MKEK, Devlet hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Artvin Çoruh üniversitesi, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığı, Fırat üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Manisa Celal Bayrak üniversitesi, Ordu üniversitesi Şırnak üniversitesi ve Türk Alman üniversitesi kurumları alım yapacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.