PTT KPSS Şartsız 55 Bin Personel Alacak

 PTT 2019 yılının personel alımı haberi geldi. PTT 55 bin yeni eleman alımı yapacak. Hemde PTT bu alımlarda KPSS şartı aramayacak. PTT iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıdaki detayları inceleyebilir hatta daha önce de yayınladığımız PTT iş başvuru formunu doldurabilirsiniz.

PTT KPSS Şartsız Memur Alımları


Bir çok kişi günümüzde devlet kurumlarında iş aramaya başladı. Özel sektörde yaşanan dalgalanmalar, işten çıkarmalardan etkilenmemek için kamu personeli seçme sınavına girerek devlet kurumlarında iş arayışında bulunmaktadırlar. En çok rağbet gören kurumlar arasında yer alan Posta ve Telgraf Teşkilatı yani PTT, yine büyük bir iş istihdamı
gerçekleştirecektir. Bir çok merakla beklediği işçi alımı haberini PTT genel Müdürü Kenan Bozgeyik verdi.  Bozgeyik, yaptığı açıklamada PTT bünyesinde istihdam edilecek boş kadroların bulunduğunu, bu boş kadrolarında ihtiyaç halinde işçi alımı yapılarak açığın kapatılacağını belirtti.

Genel müdür yaptığı açıklamada personel ihtiyaçlarının 55 bin olduğunu belirtti. Peki, bu 55 bin kişi ne zaman istihdam edilecek? Bu konu hakkında net bir bilgi vermeyen Bozgeyik, öncelikli olarak acil personel ihtiyacının olduğu kadrolara Maliye Bakanlığından kadro ihdası alarak alımları yapacaklarını belirtti.

KPSS Şartı Aranmayacak

Yapılan açıklamalarda adayları en çok heyecanlandıran cümle başvuru yapacak olan adaylarda kamu personeli seçme sınavı yani KPSS şartının aranmayacağı oldu. Normalde devlet kurumları personel alımlarını KPSS ile gerçekleştirmektedir. PTT, kpss şartını kaldırarak bir çok kişiye iş imkanı sağlayacağı müjdesini vermiş oldu.

Alım yapılacak kadrolar hakkında bilgi verecek olursak en çok gişe ve büro personeli alımı yapılacaktır. Dağıtım personeli de alım yapılacak kadrolar arasında yer almaktadır. Bunlara ek olarak şoför alımlarının da fazla olması beklenmektedir. Bu üç kadro PTT’nin en çok alım yaptığı kadrolardandır. 2019 yılı başında da yine bu kadrolarda alım yapılacaktır.

Alımlar ne zaman başlayacak?

Alım tarihleri hakkında net bir bilgi verilmedi. Fakat 2018 yılının son günlerine geldiğimizi varsayarsak ilk alımların 2019 yılının ilk ayları olan Ocak ve Şubat ayında gerçekleşmesini beklemekteyiz. Bu haftalar ilk alımlar için başvuru şartları yayınlanabilir ve takip eden günlerde de alımları gerçekleşebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.