PTT Personel Sayısını 100 Bin Yapacak

 PTT iş arayanların yeni umudu olmaya devam ediyor. 5 Bin yeni personel alımının ardından PTT 55 bin kişilik personel alımı müjdesi gelmişti. PTT genel müdürlünün açıklaması ile bir kaç yıl içinde PTT personel sayısını 100 bine çıkaracak. Sizde PTT İş Başvurusu yaparak bu fırsatı değerlendirebilirsiniz.

PTT Personel Alımları


Ülkemizin en köklü kurumlarından bir tanesi olan Posta ve Telgraf Teşkilatı Kurumu PTT mektup, kargo telgraf, havale işlemleri, fatura ödeme gibi işlemler ile Türkiye’nin 81 il ve ilçelerinde geniş taşra teşkilatına sahip. PTT A.Ş.'nin Türkiye genelindeki
şubelerindeki dağıtıcı, veznedar, gişe görevlisi, uzman, teknisyen ve bir çok farklı kadrolarda alımlar 2019 yılında artarak devam edecek. 2018 yılı PTT 5 Bin alım sonuçlarının açıklanmasının ardından yeni ilanlar açıklanacak.

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik daha önce yaptığı açıklamalarda Türkiye genelindeki 81 ilin Ceosu ile birlikte gelerek durum değerlendirmesi yaptı. Burada 40 bin personeli ile devam edildiğini, yeni alımların devam edeceğini, 40 bin olan personel sayısının 2023 yılına kadar 100 Bin'e çıkarılacağını belirtti.

BAŞVURU ŞARTLARI;

Daha önce yapılan alımlarda başvuru şartlarında adayların T.C. vatandaşı olmaları, 18 yaşını tamamlamış olmaları, 35 yaşından gün almamış olmaları, başvuru yapılacak olan pozisyonların eğitim şartlarını taşımaları, yapılacak olan yazılı veya sözlü sınavlarda başarılı olmaları istenilmektedir. Adaylar yeni ilanların açıklanmasını beklemekteler. İşin olsa ekibi olarak PTT personel alım ilanlarını aktarmaya devam edeceğiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.