Rusya işçi Alımları Ne Zaman?

 Rusya yetkililerinde yurtdışından 111 bin yeni işçi alımı yapacağız açıklamasının ardından Türk göçmen adayları bekleyişe geçti. Rusya iş ilanlarına iş başvurusu yaparak sizde Rusyada çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Rusya Personel Alımları


Geçtiğimiz günler itibariyle gündeme yansıyan önemli haberlerden birisi de Rusya’ya yapılacak olan yabancı işçi alımlarıydı. Yabancı işçi alımlarıyla alakalı olarak zaten gündemde OBM Türkiye’ nin de Türkiye’den işçi alımı yapacağı aktarılmıştı ancak henüz net olarak bu süreç hakkında bir adım atılmamış, resmî makamlar tarafından açıklama
yapılmamıştı. Bu süreç henüz beklemedeyken, Rusya Başbakan yardımcısı tarafından önemli açıklamalar yapılarak Rusya’ya 111 bin işçi alımının gerçekleştirileceğine değinildi. İlgili açıklamalarda 2018 yılı itibariyle enerji, inşaat gibi büyük sektörlerde ve son derece önemli projelerde görev almak üzere yabancı işçi alımlarının gerçekleştirileceğine yer verildi.

Rusya’da Türkler Ön Planda

Hali hazırda Rusya’da çok sayıda Türk şirketi ve çalışan bulunuyor. Bu şirketler oldukça önemli projelerde (havayolu, büyük yaşam merkezleri, altyapı çalışmaları vs.) görev yapıp, hizmet sağlıyorlar. Rusya’da gerçekleştirilecek 2019 yılı projelerinde de yine Türklerin ön olanda olması bekleniyor. Henüz bu süreçle alakalı ilanlar yayımlanmadı ancak Türkiye ve Rusya arasında son dönemlerde iyiye giden ikili ticari ve politik ilişkilerden dolayı yüklü miktarda Türk yabancı işçi alımının gerçekleşeceği ihtimali üzerinde duruluyor. Ticari anlamda ciddi projeleri bulunan iki ülke arasında böyle bir yabancı işçi alım sürecinin yaşanmasına muhtemel gözüyle bakılıyor. Yabancı işçi alımıyla alakalı tüm süreçleri takip ediyor, sizlere aktarıyor olacağız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.