Rusyada Çalışmak İster Misin? 145 Bin İşçi Alımı Yapılacak

 Rusya her ne kadar soğuk bir ülke olsa da yurtdışında çalışmak isteyenlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Ülkemizde de Rusyada çalışmak isteyen çok kişi var. Rusya 2019 yılında yurtdışından 145 bin yeni personel alımı yapacağını açıkladı.

Rusya 145 Bin İşçi Alımı


 İkili ilişkilerin ve karşılıklı ticaretin yoğun olduğu Rusya’ ya Rusya Başbakan yardımcısının açıklamalarına göre 145 bin yabancı işçi alımı gerçekleştirilecek. Bu işçiler, enerji, inşaat gibi 2019 yılı için Rusya’ da başlatılacak önemli projelerde görev
alacak. Rusya’ da çok sayıda Türk işçi zaten çalışıyor. Öyle ki hemen hemen her alanda özellikle enerji, inşaat ve yapı ile alakalı işlerde Türk işçiler ve Türk şirketler ön planda. Son zamanlarda Rusya’nın havalimanı projelerinde de Türk işçiler ve şirketler ağırlıkta. Buradan hareketle Rusya’nın yakın zamandaki alımına en çok ticari anlaşmaları ve süreç izinlerinin kolaylaştırılması noktasında Türkiye’den alımlar yapılacaktır.

İNŞAAT, ENERJİ VE HAVALİMANI PROJELERİNDE TÜRK ŞİRKETLERİ ÖN PLANDA

Rusya içerisinde yürütülmekte olan oldukça önemli projelerde Türk işçilerin ve Türk şirketlerinin ön planda olduğu biliniyor. Öyle ki yakın zaman içerisinde Rusya' da enerji ve havalimanı gibi önemli projeler için de Türk şirketlerinin yeniden işbaşına geçtiği aktarılıyor. Bu projelerde binlerce Türk işçinin çalıştığını ve yeni projelerde de Türk işçilere yönelik bir alımın söz konusu olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.