Sağlık Bakanlığı 25 Bin Personel Alacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu yıl sonuna kadar acil tıp teknisyeni, veri analizi yapan işletmen, ambulans şoförü, yardımcı klinik elemanı gibi alanlarda hizmet yapacak 6 bin 500 kişinin alınacağını ve 2019 yılında da pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacı olmak üzere yaklaşık 25 bin sağlık personelinin atamasının yapılacağını bildirdi.

Sağlık Bakanlığı 25 Bin Personel Alacak


"SAĞLIKTA ŞİDDETİN ÖNLENMESİNE İLİŞKİN ADIMLAR ATILDI"

Bakan Koca, sağlık personeli ile diğer alanlarda yapılacak atama ve alımlara ilişkin açıklama yaptı. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin
önemli adımların atıldığını vurgulayan Koca, sağlıkta şiddet konusunda alınacak tedbirleri içeren düzenlemelerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayıyla yürürlüğe girdiğini anımsattı. Koca, sağlık çalışanlarının uzun süredir bekledikleri emeklilik ve yıpranma payına ilişkin çalışmaların çözümü noktasında yasal düzenlemelerin de yapıldığını söyledi.

"2018 YILI SONUNA KADAR 6 BİN 500 KİŞİ DAHA ALACAĞIZ"

Sağlık Bakanlığına bu yıl sonuna kadar toplam 10 bin kişi alınacağını belirten Koca, "3 bin 500 kişinin alım süreci tamamlanmak üzere. 2018 yılı sonuna kadar 6 bin 500 kişinin daha alımını yapacağız. Acil tıp teknisyenleri, veri analizi yapan işletmenler, ambulans şoförleri, yardımcı klinik elemanı gibi birçok alanda alımlarımız söz konusu olacak." dedi.

Bakan Koca, gelecek yıl yapılacak sağlık çalışanı alımlarına ilişkin de şu bilgileri verdi:

"Şu ana kadar 8 şehir hastanemiz hasta kabulüne başladı. Yakın zamanda Bilkent Şehir Hastanemiz de hasta kabulüne başlayacak. 2019'da açmayı planladığımız şehir hastanelerimiz ve kendi genel bütçemizden yaptığımız hastanelerimizin açılışı da olacak. Bu çerçevede, 2019 içinde olabilecek alımlarla ilgili de bir çalışma içindeyiz. 25 bine yakın pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacılar olmak üzere alımlar söz konusu olacak. Bunun dışındaki sağlık çalışanlarıyla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor."

1 yorum:

 1. Sayın Yetkili

  ''Güvenilir, tarafsız, etik, hızlı'' habercilik anlayışıyla 1920’den beri bölgesindeki haber ajanslarına liderlik yapan Anadolu Ajansı, yüz yıla yakın tecrübesi, deneyimli muhabirleri ve modern teknolojik yapısıyla Türkiye’den ve dünyadan her gün yüzlerce haber, fotoğraf ve görüntü üreterek abonelerine ulaştırmakta ve çeşitli hizmet paketleriyle sektörün ihtiyaçlarına cevap vermektedir.  Güvenilir, tarafsız, etik ve hızlı haber üretmek adına sarfedilen zaman, emek ve çalışanların alınterinin; bazı basın yayın organları ve internet siteleri tarafından görmezden gelindiği, hukuka aykırı bir şekilde Anadolu Ajansı haberlerinin izinsiz olarak kullanıldığı tespit edilmiştir. Bu konuda oluşturulan teknik ekip ve hukuk servisimizin çalışmaları ile izinsiz haber kullanan bir çok basın yayın organı ve internet sitesi yetkilileri hakkında hukuki işlemler başlatılmış ve haklarında ceza ve hukuk davaları açılmış, mahkeme sonuçlarında maddi/manevi cezai yaptırımlar elde edilmiştir.  isbasvurusu.org domain adresi ile yayın yapan internet sitenizde Anadolu Ajansı’na ait haber/fotoğrafları izinsiz olarak kullandığınız tespit edilmiştir.  *İzinsiz haber kullandığınızı tespit ettiğimiz haber  linklerinizin:  

  https://www.isbasvurusu.org/2018/12/saglik-bakanligi-25-bin-personel-alacak.html  Anadolu Ajansı’na abone olmadan tamamen izni dışında kullanmış olduğunuz her  haber/fotoğraf FSEK, TTK ve TCK kapsamında suç teşkil etmektedir. İzinsiz kullanım nedeniyle oluşan zararın tazmini esastır. Bu nedenle Anadolu Ajansı  abonesi olmak ve haberleri/fotoğrafları sorunsuz kullanmak istemeniz halinde http://aa.com.tr/tr/p/abonelik-talep-formu/1001  adresinden Abonelik Başvuru Formu’nu doldurarak abonelik talebiniz Anadolu Ajansı Pazarlama Direktörlüğü’ne iletmenizi, aksi takdirde izinsiz kullanımlarınız nedeniyle site ve yetkilileri hakkında tüm yasal işlemlerin yapılacağını ihtaren bildiririz.

  Saygılarımızla,

  ANADOLU AJANSI T.A.Ş.

  ABONE SERVİSİ

  0 312 999-2760 

  YanıtlaSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.