Sağlık Bakanlığı 79 Bin Memur Personel Alımı Ne Zaman?

 2018 yılının şu son ayında kamu kurumlarına memur alımları hız kesmeden devam ediyor. Sağlık bakanlığı ve MEB ortaklaşa düzenlediği projeler için personel alımı tarihi ne zaman? Bilgilerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımları


 Sağlık Bakanlığı ve MEB ortaklığında başlatılacak projede, her okula 1 sağlık personeli alımı yapılacağı ve projenin hayata geçirilecek ciddi oranlarda istihdam sağlanacağı duyurulmuştu. Bu proje dahilinde hem okullardaki sağlık personeli ihtiyacının karşılanmış olması, hem de atama ve kadro bekleyen sağlık personellerinin talepleri yerine
getirilmiş olacaktı. Sağlık Bakanlığı ve MEB ortaklığında yürütülen bu projenin, 60 bin okul için olduğu ve 60 bin sağlık personelinin alımı yapılacağı konusu gündeme gelmişti. Sağlık Bakanlığı ve MEB ortaklığındaki projede toplamda 60 bin kişilik memur alım ilanı yayımlanabilir. Elbette ki personel fazlalığı bulunan noktalardan yer değiştirmeler de yapılabilir. Sürece dair tüm noktalar tam anlamıyla netleşmiş değil. Bu personel alımları merakla beklenirken, diğer bir noktada Sağlık Bakanlığı' nın hastanelere olan personel ihtiyaçları ve yapılan açıklamalarda gündeme yansıyan alım haberlerdir.

SAĞLIK BAKANLIĞI TOPLAMDA 79 BİN ALIM

Kamuya yapılması planlanan ve müjdelenen alımlarda toplamda 79 bin Sağlık Bakanlığı personel alımı gündeme yansımıştı. Bu alımlar süreçleriyle alakalı adayların çok sayıda beklentisi ve talepleri mevcut.

1 yorum:

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.