Sağlık Bakanlığı Yeni Memur Alımı İlanı Yayınladı

 2018 Yılının son ayında kamudaki memur alımı yarışı hızlandı. Kamu kurumları birer birer ihtiyaç duydukları personel alımları için ilana çıkıyorlar. Bunlardan biri de Sağlık bakanlığı oldu. Sağlık bakanlığı çeşitli kadrolarda 369 kişilik memur alımı ilanını DPB merkezi atamada yayınlayacak.

Sağlık Bakanlığı Memur Alımı


2019 yılı merkezi atamaları içinse KPSS puanları üzerinden tercih işlemleri 11-20 Aralık 2018 tarihi itibariyle gerçekleştirilecek. Memur alımları konusunda
açıktan alımlar sürecinde de DPB tarafından yayımlanmış çok sayıda ilan bulunuyor. Bu ilanlar, kamudaki çok sayıda bakanlık ve bağlı kuruluşlarına yönelik olarak yayımlanıyor.

SAĞLIK BAKANLIĞI 369 MEMUR ALIMI

SağlıK Bakanlığı Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından yayımlanan ilanıyla, tercih işlemleri sonrasında 369 kişiyi istihdam edecek. 2828 sayılı kanun kapsamında değerlendirilen hak sahipleri, ilgili başvuru şartlarını taşımaları halinde Sağlık Bakanlığı memur alımına başvurularını gerçekleştirebilirler. Yürütülecek memur alımı için adayların 2828 kapsamında değerlendiriliyor yani devlet korumasında, devlet eliyle yetiştirilmiş kişiler olması gerekli görülüyor. Yürütülen memur alımları için adayların 657' e de tabi olmaları, kamuya ilk defa atanacak kişilerde aranacak şartlara uygun olmaları bekleniyor. Bu alımlarda lise düzeyinden 186, önlisans düzeyinden 41 ve lisans düzeyinden 142 kişi için ilana çıkmış durumdadır. Yayımlanan ilana başvurular tercih işlemlerinin ardından gerçekleştirilecek noter huzurundaki kura ile nihayete kavuşturulacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.