Sayıştay Memur Alımı Yapacak

 Kamudaki memur alımları yeni yıla girmeden devam ediyor. Sizde 2019 yılında memur olarak çalışmak istiyorsanız aşağıdaki Sayıştay ilanını inceleyip şartlara göz atabilirsiniz.

Sayıştay Memur Alımı


 Sayıştay Başkanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere alım yapacağını ilan etti. Yayımlanmış olan ilana göre Sayıştay Başkanlığı 45 kişilik boşluk ile Denetçi Yardımcısı alımı yapacak. Söz konusu pozisyon için adaylara, Eleme, Yazılı ve
Mülakat sınavı yapılacak olup, sınavdan başarılı olan adaylar ise, Denetçi Yardımcısı olarak görevine başlayacaklardır.

Sözünü ettiğimiz Giriş sınavı Sayıştay Başkanlığı tarafından 23 Şubat 2019 tarihinde Ankara'da saat 10.15 te başlayıp 90 dakika sürecektir. Adaylar için Sınav binalarına en geç 10:00 a kadar girmeleri gereklidir.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Sayıştay Başkanlığı adaylardan, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu 48. maddesindeki şartları taşımak, Elle yapılacak sınav tarihi ile 35 yaşından büyük olmamak, Sağlık açısından Denetçi Yardımcısı görevini devamlı olarak yurdun her yerinde yapabilecek olmak, Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçi veya yurtdışındaki en az dört yıllık fakülte veya yüksekokullardan birini bitirmiş olmak şartları aranmaktadır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar, başvurularını 08 Ocak 2019 tarihi ile 15 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvuru için adaylara ayrıca geç başvuru süresi de verilmiştir. Buna göre geç başvurular en geç 23 Ocak 2019 tarihine yapılacak. Başvurular Elektronik ortamda ÖSYM'nin merkezi başvuru sistemi aracılığı ile https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden başvuru yapılacaktır. ÖSYM başvuru merkezi başvuruları resmi iş gününde ve resmi iş saatlerinde arasında alacaklardır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.