Tarım Kredi Memur Alımı İlanı Yayınladı

 Tarım Kredi kooperatifleri memur personel alımları için yeni ilanlar yayınladı. Çeşitli kadrolarda yapılacak personel alımları için ayrı ayrı başvuru şartları hemen aşağıda verilmiştir. Sizde bu şartları taşıyorsanız iş başvurusu yapabilir kamuda memur olma şansı yakalayabilirsiniz.

Tarım Kredi Memur Alımları


Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri resmi internet sitesinde yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan ilana göre Tarım Kredi Kooperatifleri Ankara Bölge Birliğine bağlı istihdam edilmek üzere Koopeatif görevlisi ve Ziraat Mühendisi alımı yapacak.Başvuruda
bulunacak olan adaylar öncelikle belirtilen nitelikleri taşımak zorundadırlar.

ALIM KADROLARI NEDİR?

Tarım Kredi Kooperatifleri toplamda 45 kişilik boş kadro ile, 33 Kooperatif Görevlisi ve 12 Ziraat Mühendisi alacak. Bu bağlamda bu kadrolar içerisinde Ön Lisans ve Lisans Mezunlarına yer verilmektedir. Buna göre Lisans mezunu 28 Kooperatif görevlisi ve 5 Ön Lisans mezunu Kooperatif Görevlisi alımı yapacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Tarım Kredi Kooperatifleri memur personel alım ilanına başvuru yapacak adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkeklerde askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, yurdun her yerinde çalışmasına engel durumu olmamak ve 30 yaşından büyük olmamak,

ÖZEL ŞARTLAR:

Adaylardan özel olarak, ÖSYM tarafından 2017 veya 2018 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından puan almış olmak şartı aranır. Ayrıca Ziraat Mühendisi adaylarından Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olanlar Bölüm ve KPSS şartı aranmaksızın başvuru yapabileceklerdir.

Ön Lisann Mezunu olan adaylardan, 2018 yılı ÖSYM tarafından yapılan Kamu personeli Seçme Sınavından KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gereklidir. Lisans mezunlarından ise, 2017 veya 2018 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gereklidir.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına 10 Aralık 2018 tarihi itibari ile başlayabilir ve en geç 28 Aralık 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre adaylar başvurularını başvuru formuna göre ve istenen belgeler ile birlikte Ankara Bölge Birliğine yapabileceklerdir, Ankara Bölge Birliği dışındaki Bölge Birliklerimiz başvuru kabul etmeyecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.