TCDD 234 Personel Alımı Yapacak

 TCDD personel alımlarına 2018 yılının son ayında da devam ediyor. Çeşitli kadrolarda toplamda 234 yeni personel alımı için detaylara hemen aşağıda ulaşabilir sizde TCDD iş başvurusu yapabilirsiniz.

TCDD Memur Alımları


Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğüne eğitim düzeyinde lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından personeller istihdam edilecek. Bilindiği gibi KPSS merkezi atamalarına başvurular 11 Aralık tarihi itibari ile başladı. Devlet Personel
Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre lise mezunu 185 personel alımı yapılacak. Genel idari hizmetler sınıfında 173, teknik hizmetler sınıfında 194, sağlık hizmetleri sınıfında 37, avukat olarak 74, yardımcı hizmetler sınıfında ise 8 kişi alınacak.

TCDD PERSONEL ALIMI HAKKINDA DUYURU;

TCDD'den yapılan merkezi atamalarda adaylara önemli açıklamalar yapıldı. Buna göre "Teşekkülümüze atanacak bütün adaylar, atandıkları işyerlerinde en az 5 yıl süre ile görev yapmadan yer değişimi isteğinde bulunmayacaklardır.

Hareket Memuru, Sürveyan, Mühendis ve Tekniker olarak atanacak adayların; Renk körü olmamaları ve TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü Sağlık ve Psikoteknik Yönergesinde bu unvanlar için belirtilen sağlık koşullarını ve psikoteknik yeterliliklerini taşımaları zorunludur." denildi.

234 PERSONEL ALINACAK;

Lise mezunu olarak 67 personel alımında tekniker, memur, kondoktör kadrolarında istihdam yapılacak. Önlisans mezunu olarak kondoktor, tekniker, sürveyan, hareket memuru kadrolarında alım yapılacak. Lisans mezunu alımlarda ise Memur, Mühendis, Avukat kadrolarında 138 memur alınacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.