TCDD 8 Şehirde Personel Alımı Yapacak

 TCDD son günlerde her ne kadar kazalarla anılsa da ülke istihdamına çok iyi katkı sağlayan bir kamu kurumudur. TCDD iş başvurusu yaparak aşağıda detayları verilen iş ilanı için şansınızı deneyebilirsiniz.

TCDD Memur Alımları


2018/2 tercihleri 11 Aralık tarihi itibari ile alınmaya başlandı. Buna göre lise mezunu olan adayların başvuru yapabileceği ilanlardan Vagon teknisyeni kadrosundaki
başvuru koşullarını ayrıntılı olarak aktaracağız. Vagon teknisyeni kadrosundaki alımlarda 8 ilde alımlar yapılacak. Buna göre alım yapılacak iller ise şöyle;

Adana, Ankara, İstanbul, Kars, Kütahya, Mersin, Niğde ve Sivas illerinde alımlar yapılacak Toplamda 8 ilde gerçekleşecek olan personel alımlarında en çok istihdam İstanbul ilinde 10 kişi, diğeri ise 4 kişi ile Kütahya Tavşanlı, 4 kişi ile Sivas Divriği ilçesine olacak. Diğer illerdeki sayı ise şöyle; Mersin Merkez 3 kişi, Niğde Ulukışla 2, Kars Merkez'de 1 kiş istihdam edilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Adayların başvurularda aranan niteliklerde; 2111, 7225, 2085, 2023 2061 7300 kodlarındaki başvuru şartlarına sahip olmaları gerekiyor. Nitelik kodlarına göre adayların görevde vardiyalı sistemde görev alacakları belirtilmekte ve başvuru şartlarında yapılacak olan güvenlik tahkikatında olumlu sonuçlanmaları ile görevlendirecekleri belirtilmekte.

Eğitim şartlarında; Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı ve Dallarından mezun olmak, Raylı Sistemler Teknolojisi Alanı ve Dallarından mezun olmak. Ortaöğretim Kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı ve Dallarından veya Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı - Endüstriyel Elektronik Dalından mezun olmak, Makine Teknolojisi Alanı ve Dallarından mezun olmak istenilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.