Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Memur Alımları Yapacak

 Kamuda memur olmak isteyenler için açılan 2018 yılının son tercihlerinde Ulaştırma ve Altyapı bakanlığının personel alımları da bulunuyor. Sizde aşağıdaki detaylar doğrultusunda KPSS tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Kamuda Memur Alımı


 Yürütülen bu memur alımları için başvurular ÖSYM tarafından aktarılan takvimde 11-20 Aralık 2018 tarihleri arasında tercihler üzerinden alınmaktadır. ÖSYM, ilgili tercih sürecine ilişkin bu tarihleri belirtmiş olup, adayların tercihleri için
gerekli olacak tüm kılavuzları yayımlamıştır. Çok sayıda bakanlık ve kuruluş bünyesine yönelik memur alımını barındıran bu kılavuzlarda, ilgili kadroların nitelik kodları ve özel koşulları, başvuru şartlarına ya da diğer detaylarına ulaşma imkanı bulunmaktadır. Kurumların mevcut personel ihtiyaçlarını karşılamak ve bu eksikliği de merkezi atamalarla gidermek için ilana çıktığı KPSS 2018/2 tercih süreci için adayların tercih işlemlerinin tamamlanması beklenmektedir. Belirtilen tarihten sonra adayların ilgili kadrolara yerleştirmeleri gerçekleştirilecektir. Elbette ki bu atamalarda da diğer alımlarda olduğu gibi güvenlik ve arşiv soruşturmaları yapılacaktır.

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI MEMUR ALIMI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bünyesine KPSS tercihleri üzerinden yapılacak memur alımında tercihlerini yalnızca önlisans ve lisans bölümünden mezun olan adaylar gerçekleştirebilirler. İlgili kadrolarda zaten meslek ve nitelik kodlarıyla bu detaylı olarak kamuoyuna ulaştırılmış vaziyettedir. Lisans ve önlisans eğitim düzeyinden mezun olan ve gerekli şartları taşıyan toplam 36 memur alımı gerçekleştirilecektir. İlgili tercih sürecinden sonra lisans düzeyinden 34, önlisans düzeyinden 2 kişinin istihdamı sağlanacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.