Volkswagen Türkiye 5 Bin Personel Alacak

 Türkiye yabancı sermayeyi içeri alarak yeni açılacak fabrikalarda istihdam oranlarını arttırmaya devam ediyor. Alman devi Volkswagen ülkemizde açacağı fabrikada 5 bin kişiye iş olanağı sağlayacak. Sizde Volkswagen iş başvurusu yaparak bu fırsatı değerlendirebilirsiniz.

Vw Personel Alımları


Ülkemizde ve Dünya' da çok sayıda seveni bulunan ünlü otomobil fabrikası Volkswagen, Türkiye' de açacağı fabrikası için müjdeli bir haberi kamuoyuna aktardı. Volkswagen tarafından yapılan açıklamada, Türkiye' de kurulacak olan fabrikası için 5 bin işçi alımı yapılacağına değinildi. Dünya' da çok sayıda fabrikası ve bünyesinde istihdam ettiği
personeli bulunan otomobil devi Volkswagen, Türkiye' de üreteceği araçları için fabrika kurmaya hazırlanıyor. Kurulacak fabrika dahilinde de 5 bin kişiye istihdam sağlayacak. Yabancı yatırımcıların ve sermayelerin ülkemize girmesi konusunda da önemli bir haber olan bu açıklama dahilinde, binlerce kişi için iş imkanı da doğmuş olacak.

Volkswagen 5 bin işçi alımı ne zaman yapılacak?

Yapılan açıklamada net bir tarih belirtilmemekle beraber, fabrikanın 2022 yılında üretime başlayacağı açıklaması gerçekleştirildi. Bu bağlamda Volkswagen tarafından 5 bin kişilik işçi alımının en erken 2021 yılı itibariyle gerçekleştirileceğini söylemek mümkün. Tüm pozisyonlar için Volkswagen bakış açısının yansıtılması, eğitimlerin verilmesi ve personel alımlarının gerçekleştirilmesi gibi nedenlerden dolayı, bu faaliyetlerin 2021 yılı itibariyle kamuoyuna yansıyacağı düşünülmektedir.

Rusya' ya işçi alımı

Volkswagen bünyesine yapılması planlanan bu alımların yanı sıra Rusya' ya da işçi alımlarının yapılması gündemde. Rusya tarafından yapılan açıklamada, başlatılacak projeler için 111 bin işçi alımı yapılacağı ifadelerine yer verilmişti. Türklerin Rusya' da yoğun olması, Türk şirketlerinin çoğu büyük projede yer alması ve etkin rol oynaması nedeniyle, çok sayıda Türk işçinin alımının yapılacağı düşünülmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.