Yeni Havalimanına Büro Memurları Aranıyor

 Yeni havalimanı Yani İstanbul havalimanına çeşitli kadrolarda memur personel alımları yapılıyor. İGA havalimanları personel alımları ve iş ilanları burada. İGA iş başvurusu yaparak işkur üzerinde yayınlanan ilanlara ulaşabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı İş Başvurusu


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim tarihinde açılışını yaptığı İstanbul havalimanı büro personeli alıyor. İsminin ne olacağı tartışılırken hatta Atatürk Havalimaı lsun diye konuşulurken son noktayı Cumhurbaşkanı koydu ve havalimanının adının İstanbul olacağını belirtti. İstanbul Havalimanının tam olarak faaliyete geçmesi biraz daha
süre alacak. Taşınma devam etmektedir. Buranın işletmesini üstlenen İGA Havalimanları inşaatı adi ortaklığı ticari işletmesi Türkiye iş kurumu üzerinden 250 büro personeli alımı için ilan yayınlamıştır.

İstanbul Havalimanında çalışmak isteyen kişiler büro personeli kadrosuna istihdam edileceklerdir. Başvuru şartları net olarak yayınlanmadı fakat bunun öğrenim durumu şartı belli oldu. Bay veya bayan en az ilköğretim mezunu olan kişiler başvuruda bulunabileceklerdir.

İGA, işkur ile işbirliği yaparak büro personeli açığını kapatmayı planlamaktadır. 3. havalimanında çalışmak isteyen kişiler iş ilanına başvuru yapmalıdırlar. Başvurularınızı şahsen internet üzerinden veya işkur il müdürlüklerine giderek yapmanız gerekmektedir.

İstanbul Havalimanı iş başvuruları İŞKUR üzerinden nasıl yapılacak?

Büro personeli alım işlemleri İŞKUR üzerinden yapılacaktır. Başvuru yapmak isteyen kişiler işkur’a kaydı olmak zorundadır. Kaydı olmayanlar ise internet üzeriden ücretsiz şekilde kayıt olup ilana başvuru yapabilir. Kayıtlı kullanıcı olarak sisteme giriş yaptıktan sonra profil bilgilerinizi güncellemelisiniz. Bu güncellemeden sonra ilan ara sekmesine gelerek arama kısmına “00004747691” yazmanız gerekmektedir. Bu iş ilanının kodudur ve sizi direk o ilana götürecektir. Buradan iş ilanına başvuru yapmadan önce başvuru şartlarını incelemenizde fayda var. Daha sonra başvur diyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.