Evde Boncuk İşleri Yaparak Para Kazanmak

  İlk olarak, boncuk işi yapmak için nihai bir karar verilmeli ve daha sonra ilgili dergilere ve bloklara bakarak, diğer insanlar tarafından yapılan çeşitli boncuk işi ürünlerini inceleyerek bir fikir verilmelidir.Bu şekilde, ne tür bir boncuk işi yapılacağına karar verilebilir. Boncuk işi için farklı fikirler ekleyerek ürünleri diğer ürünlerden ayırt etmek

mümkündür.

Bir kişi bu soruların cevabını kafasında açıklığa kavuşturmalı ve bloglarda, dergilerde ve fuarlarda en popüler ürünleri yaptığı veya kendisi yapabileceği ürünlerle karşılaştırmalıdır. Bu şekilde, kendi eksikliklerini fark etme ve düzeltme fırsatına sahiptir.

Boncuk işi yapmak isteyenler, bu işe başlamadan önce boncuk işi hakkında her şeyi bilmek zorunda değildir. Bunu yapmak istediğiniz iş hakkında bazı hileler bilmek yeterli olacaktır.

BONCUK İŞİ NEDİR?

Boncuk işi, boncukları dizmek ve boncukları evde paketlemek için tasarlanmıştır. Bu bağlamda, halhal, bilezik, kolye, tespih ve kıyafet gibi Boncuklu her türlü aksesuar, bu işi yapmak isteyen insanlar için ek bir iş olarak gelebilir.

Boncuklarda, boncukların düzenli bir şekilde düzenlenmesi gerekir. Dizilmiş boncukların sağlam olması gerçeğinin yanı sıra, hızlı bir şekilde dizilmeleri gerekir. Bu süreç bir kişinin daha fazla para kazanması için çok önemlidir.

Bu işi yaparken, şirketler boncukları ve gerekli tüm malzemeleri insanlara teslim edecek. Daha sonra bireylerden bu boncukları sıraya koymalarını isteyecektir.

Yaygınlaşan çevrimiçi alışveriş sayesinde, insanlar çevrimiçi platformlardan ve sosyal ağ kanallarından tüketicilere kolayca ürün sunabilirler. Bunu yapmak için, bir kişi çevrimiçi bir ortam oluşturmalı, ürünleri nitelikli bir biçimde fotoğraflamalı, fiyatı belirlemeli ve daha sonra satışa sunmalıdır.

Bu şekilde, toptan ürünlerden daha fazla para kazanılabilir.

Evde Boncuk İşi Ne Kadar Kazandırıyor?

Bu miktar, üretilen ürüne, ürünün miktarına ve belirlenen fiyata bağlı olarak değişebilir. Ancak, bazı insanların bu işi ek bir gelir olarak yaptıkları ve bazı insanların bunu tam bir meslek olarak yaptıkları belirtilmelidir.

Başka bir deyişle, evde boncuk işi yaparak tatmin edici bir gelir elde etmek mümkündür. Yine, bu işi yapmanın bir insanı zengin etmediği unutulmamalıdır.

Boncuk şirketleri yol, yemek ve SSK gibi personel masraflarına sahip olmadığından, evde iş yapan ve genellikle parça başına ödeme yapan bireyleri tercih ederler.

Daha fazla iş alınır ve hızlı bir şekilde teslim edilir, daha fazla para kazanılır. Başka bir deyişle, iş, zaman ve hız kazanılacak miktarı belirler.

Evde Boncuk İşi Veren Şirketler

Evde boncuk işi yapan şirketler, çevrimiçi olarak bulunan reklamlar ve diğer iş ilanları aracılığıyla üreticilere ulaşıyor. Buna ek olarak, kişi yaşadıkları şehirdeki üretici şirketler tarafından iletişime geçebilir veya şirketlerin web sitelerinde internet üzerinden iletişime geçebilir.

Boncuk Paketleme İşi

Öte yandan, boncuk ambalajı, üreticiler tarafından farklı şekillerde teslim edilen boncukların ambalajlanması süreci olarak adlandırılır. Ambalaj türü şirket tarafından insanlara nasıl gösterilecektir.

Bu iş için, bir kişinin özel beceri ve bilgiye sahip olması gerekmez. Öğrenciden ev hanımına, çalışandan emekliye kadar herkes bu işi fırsat buldukları sürece yapabilir.

Evde Boncuk Paketleme İşi Veren Firmalar

Evde boncuk ambalajı sağlayan şirketleri bulmak kolaydır. Ama yine de, şansınıza biraz bağlı olduğu söylenebilir.

Çünkü boncuk üreten firmalar her ilde bulunmayabilir. Organize sanayi bölgelerinde boncuk üretimi yapan firmalar ziyaret edilmeli ve evde boncuk, ambalaj ve dize boncuk yapma işini yapmak istedikleri belirtilmelidir. Bununla birlikte, boncukların çok satıldığı işletmeler(Tuhafiyeciler, vb.) vardır.) pazarlık yapamazsınız.

Boncuk Paketleme İşini Bulmak İçin Alternatif Yöntemler

Boncuk işi yapacak kişiler, ambalaj işini veren şirketleri bulamıyorsa, kendi boncuk paketlerini yapabilirler. Çünkü ambalaj işi alan şirketler, üretilen bu paketleri tuhafiye gibi boncuklara ihtiyaç duyan bu işletmelere de satıyorlar.

Bu nedenle, toptan boncuklar kullanıma hazır olarak paketlenebilir ve kişi kendi ürünlerini satabilir. Bunu yapamazsa, tuhafiyecilerle bir anlaşma yapabilir ve onlardan alınan boncukları paketler halinde hazırlayabilir.

Boncuk Paketleme İşinden Ne Kadar Para Kazanılabilir?

Aslında, boncuk ambalaj işinden ne kadar para kazanılabileceğini tahmin etmek zordur. Bunun nedeni, her şirketin farklı bir paketleme sistemine sahip olmasıdır. Bu nedenle, kar Hesaplaması ürün başına karşılık gelen rakam ile hesaplanır.

Örneğin, her paket için 1 TL ödendiği göz önüne alındığında, 1.000 TL’ ın 1.000 paket için kazanılacağı anlamına gelir. Buna ek olarak, bazı şirketler ürünleri kişiye göre satmayı ve satış başına komisyon vermeyi teklif ediyor.

Yapılan iş için harcanan zaman ve emek arttıkça, ürün başına ücret miktarı da artar. Ancak genel ortalamaya baktığımızda, ayda 1.000 ila 1.500 TL  arasında ek bir gelir olacağını söyleyebiliriz. Daha fazla iş yaparak ve daha fazla çalışarak, bu rakam daha da arttırılabilir.

Evde Boncuk Paketleme Ve Dizme Çalışmalarının Video Örneği

Fikirler, evde boncuk, astar ve ambalaj yapma işini yapmak için internette video izleyerek elde edilebilir. Ancak, her şirket farklı bir boncuk paketleme ve sıralama işi talep edebilir.

Bu videolar sayesinde, bir kişi kendi yaratıcılığını ekleyerek güzel ve başarılı eserler yaratabilir ve böylece evlerine ek gelir sağlayabilir.

Herkes Evde Boncuk İşi Yapabilir Mi?

Boncuk işi arzu ve el yeteneğine dayanır. Bu işi yaparken hızlı olmak ve aynı iş standardını yapmak çok önemlidir. Boncuk genellikle sipariş üzerine yapılır ve bu siparişlerin zamanında teslim edilmesi son derece önemlidir.

Ağırlıklı olarak ev hanımları evde daha fazla boncuk işi yapar. Komşular bile kendi aralarında bir grup oluşturur ve boncuk işi sağlayan şirketlerden toplu siparişler alarak ek gelir sağlar.

Boncukluma Sırasında Dikkate Alınması Gereken Püf Noktaları

Evde boncuk işi yapan insanlar, yaptıkları işe çok dikkat etmelidir.

Evde yapılan boncuk işlerinde zamanında teslimat son derece önemlidir. Zamanında teslim edilmezse müşteri kaybı meydana gelebilir.

Yapılan boncuk ürünleri belirli bir standartta olmalıdır.

Alınan siparişlerin teslimi olmadan başka bir sipariş alınmamalıdır. Ürünler vaktinden önce bittiyse, işverenin şirkete bildirilmesi gerekir, böylece kişinin Yeni Siparişler alma süreci hızlanır.

Sipariş teslimatı için yapılan iş için para alınmalıdır. Sürekli aksamalar varsa, sipariş durdurulmalıdır.

Evde, şirket tarafından sağlanan malzemelere dikkat edilmelidir. Gerekli hassasiyeti bu malzemeler, kayıp veya zarar görmüş olmadığından emin olun gösterilmelidir. Küçük veya büyük boyutlu boncukların kaybedilmesi veya hasar görmesi çok kolaydır, böyle bir durumdan kaçınmak için gerekli tüm önlemler alınmalıdır.

1 yorum:

  1. Merhabalar bende ek iş yapmak istiyorum her iş gelir elimden yaparım yardımcı olursanız sevinirim

    YanıtlaSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.