TİKTOK Para Kazanmak

 Sosyal medya platformları arasında, geride bıraktığımız yıl ile ülkemizde en çok kullanılanlardan biri olmaya başlayan Tiktok ile para kazanma fırsatınız var.

Çin merkezli bir sosyal video platformu olan Tik Tok, agresif reklam tanıtım politikası ile birlikte Türkiye’de yaygın olarak kullanılmaya başlandı.100 milyondan fazla indirme alan bir mobil uygulama olan Tik Tok’u indirdikten sonra, basit birkaç adımda bir profil oluşturabilir ve ardından videoları ücretsiz

olarak dağıttığı bir formatta oluşturabilir ve paylaşabilirsiniz.

Oluşturduğunuz profilden video oluşturduktan ve paylaştıktan sonra, tiktok videolarınız beğenilirse bir takipçi alır ve daha fazlasını izleyebilirsiniz.

Popüler sosyal ağ platformlarından biri haline geldikçe, tik tok son zamanlarda işletmelerin dikkatini çekmeye başladı ve bu doğrultuda Tik Tok’tan para kazanma alternatifleri her geçen gün artmaya başladı.

 Tiktok ile para kazanma

1.E-TİCARET

Tiktok son zamanlarda ülkemizde gençler arasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Buna göre, videolarınızı gençler için çevrimiçi alışveriş yapmak için kullanabilirsiniz.

Kısa süreli videoların oluşturulabileceği Tiktok ‘ta, ürün promosyonları için bazı videoları kullanabilirsiniz. Ayrıca tiktok profilinize bir bağlantı yerleştirerek izleyicilerinizi çevrimiçi alışveriş mağazanıza yönlendirebilirsiniz.

Tiktok ile para kazanmanın en çok tavsiye edilen yollarından biri çevrimiçi alışveriş. Ancak çevrimiçi alışverişe gidecekseniz, özellikle gençlere yönelik ürünleri odak noktası haline getirmeniz gerekir.

2.SPONSOR BULMA

Tiktok ile para kazanmanıza izin verecek yöntemlerden biri bir sponsor bulmaktır. Ancak tiktok ‘ta sponsor bulmak için en az 50.000 takipçinin eşiğini aşmış olmalısınız. Tiktok tarafından desteklenen markaların çoğu son zamanlarda en az 50.000 takipçi talep ediyor.

Tiktok ‘ta bir sponsor bulduktan sonra, genellikle markalar videolarınıza dahil etmek için size çeşitli ürünler gönderir. Bu ürünleri videolarınızla uyumlu bir biçimde kullanarak, sponsorlarınızın taleplerini uygun bir biçimde karşılamanız gerekir.

Tiktok ile para kazanma

3.TRAFİĞİ YOUTUBE’A YÖNLENDİR

Tiktok’taki videolarınız izlendikçe, para kazanmazsınız, ancak Youtube’daki para kazanma sistemi aracılığıyla gelir elde edebilirsiniz. Videolarınız Tiktok’ ta izleniyorsa ve takipçi almayı başarırsanız, YouTube’da bir kanal açarak izleyicilerinizi bu kanala yönlendirebilirsiniz. Böylece YouTube’da para kazanabilirsiniz.

4.NAKLEN YAYIN

Tiktok ile doğrudan bağlantılı bir platform Live.Ly ondan canlı yayın yapmak ve,  abonelerinizin tiktok hakkındaki görüşlerine sunabilirsiniz. Live.Ly bunu canlı yapmanın avantajı para kazanabilmektir.

Live.Ly Tik Tok’a abone olduktan sonra, bu platformda canlı yayınları izleyen kullanıcılar size para ile satın aldıkları beğenileri/emojileri gönderebilir. Ve bu beğenileri toplayarak para kazanabilirsiniz.

Bu sistem özellikle 50.000’den fazla takipçisi olan kullanıcılar için idealdir.

Tiktok ile para kazanma

5.BÜYÜYEN SOSYAL MEDYA HESAPLARI

İnternette para kazanmanın yollarından biri, sosyal ağ hesaplarını büyütmek ve bu hesapları satmak veya reklam yayınlamaktır. Tiktok ‘un geniş bir takipçi kitlesi var ve kullanıcılar genellikle İnstagram, Twitter ve Facebook hesaplarına yönlendiriliyor bu sayfalardan takipçi almayı başarırsanız, başarılı olmaya yaklaşırsınız.

bu nedenle, Tiktok ‘ta bir fenomene dönüşebilirseniz, diğer sosyal ağ hesaplarınız da doğrudan büyüyecek ve bu sosyal ağ hesaplarını satarak veya reklam promosyonu satın alarak para kazanabilirsiniz. Özellikle İnstagram hesapları için reklam promosyonları son dönemde en yüksek seviyelerine ulaştı.

DAHA FAZLA TAKİPÇİ NASIL ALINIR ?

Tiktok son zamanlarda ülkemizde en çok kullanılan sosyal video platformları arasında yer aldı. Özellikle 17 ila 24 yaş aralığının yaygın olarak kullanıldığı Tiktok ‘ta, başarılı olmak için nitelikli ve eğlenceli videolar çekmeniz gerekir.

Tiktok ‘ta, farklı etiketler belirli dakikalar, saatler veya günler için popülerdir. Bu etiketleri kullanarak videolar çekmek, aynı anda daha fazla kullanıcıya ulaşmanın en etkili yollarından biridir.

Tiktok ‘ta başarılı olmak için sık sık video çekmeniz gerekir. Sık sık video çekemiyorsanız, tiktok ‘un Trend videolar bölümünde olma olasılığınız daha düşüktür. Ayrıca videolarınızda harika ve popüler müzik kullanmalısınız.

Popüler sosyal video platformunda bir fenomen haline gelmenin bir başka yolu da izleyicilerle bağlantı kurabilmesi ve onlara keyifli bir zaman geçirebilmesidir. Ve takipçi almayı başardıktan sonra takipçilerinizi hızla büyüdüğünü fark edeceksiniz. Sık sık eğlenceli videolara dönmeyi unutmayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.